EUR/USD 23. 7. 2015

Včerejší den byl velice obtížně obchodovatelný. Trh nepravidelně vyklesával a hledal silné kupce, kteří by byli schopní pokračovat v rostoucím trendu. Na včera námi zmiňované LVN a singleprintu 1,0897* reakce sice nastala (zelená šipka), ale kupci stále nebyli dostatečně přesvědčení. Odhodlanější kupci se objevili pozdě až na další LVN 1,0877*, ale cenu stihli jen vrátit ke středu rozpětí a výsledkem tak byl tzv. inside day, před kterým jsme včera varovali.

Dnes bude potřeba sledovat kupce, jak si stojí při bránění nižších úrovní (především včerejší VPOC 1,0913* a včerejší low), které jsou pro ně kritické. Pokud se jim nepodaří úrovně ubránit a prodejci cenu stlačí zpět k low 1,0817*, hrozí další vlna výprodejů. Pokud se jim to podaří, neočekával bych po včerejší konsolidaci podobně silný uptrend jako v úterý. Trh bude pravděpodobně rozkolísaný podobně jako včera.

Čtvrtek bude na fundamenty klidný, očekávané údaje by měly mít větší vliv na cenu pouze v případě překvapivých výsledků.

23.7

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.