EUR/USD 22. 7. 2015

Úterní seance přinesla test vyšších cen, jak jsme předpokládali v ranní analýze. Pod střednědobým low se tak objevilo tzv. selhání aukce. Výsledný uptrend svou silou předčil naše očekávání, když zvládl otestovat i NVPOC z minulé středy. Předpokládaná reakce na zóně 1,0888* se však potvrdila přesně na tick (červená šipka), podobně jako reakce na pátečním VPOCu.

Výsledný profil je velice neuspořádaný, hranatý, rovnovážná oblast je široká. Vysoké objemy na vyšších cenách však značí přijetí těchto cen a spolu se slabým high naznačují, že uptrend by mohl pokračovat. Včerejší VPOC byl již otestován v průběhu asijské seance. Určovat úrovně v takto „rozbitém“ profilu je spíše věštěním z křišťálové koule. Jednou z možností je LVN a singleprint na úrovni 1,0897*. Odrazí-li se trh od této úrovně a budou-li mít kupci dostatečnou sílu, může pokračovat pohyb vzhůru. V opačném případě lze očekávat tzv. inside day, kdy dnešní rozpětí bude uvnitř včerejšího.

V průběhu dopoledne proběhne několik vyhlašování ze strany Bank of England, která mohou mít vliv i na měnový pár EUR/USD. Odpoledne potom přijdou údaje z USA, které však mají pro trhy nižší důležitost.

22.7

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.