EUR/USD 21. 8. 2015

Včerejší odvážná silně býčí hypotéza byla skutečně splněna a pár EUR/USD zaznamenal dle typologie Market Profile trendový den. Zmiňované high 1,1220* bylo nejprve odmítnuto, ale v samotném závěru seance bylo překonáno a přineslo očekávané iniciativní nákupy. Faktor rotace dosáhl hodnoty 14. Noční asijská seance potom ještě přidala, a tak už jsme na dohled high dlouhodobé distribuce, kterou pro jistotu připomínáme na denním grafu:

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

Na zuřivý uptrend je však potřeba se podívat střízlivým okem. Jelikož dnes ráno otevřeme širokým gapem, lze zpočátku očekávat reakční prodeje. Jako úroveň důležitá pro kupce, aby udrželi uptrend, se jeví LVN 1,1225* a pod ní VPOC 1,1200*. Pokud trh k LVN nedojde a bude pokračovat v býčím pohybu, je to známka jeho obrovské síly. Cílem by potom byla úroveň HVN a netestovaného VPOCu 1,1371*, k úplnému high dlouhodobé distribuce bychom dojít neměli, ale víme, že trh nás překvapit umí. Při pohybu vzhůru může jako dočasná rezistence působit také high asijské seance, které tímto prakticky vytestovalo dávný gap z 23.6.2015.

Dnes nás čeká několik středně důležitých fundamentů především z Eurozóny.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.