EUR/USD 20. 8. 2015

Ve středu do vývoje odpolední seance promlouvaly především fundamenty, jak ukazuje první obrázek, který jsme včera postovali i na naší facebookovou stránku. Od začátku obchodování trh pomaličku klesal k úternímu VPOCu 1,1036*, od kterého se dvakrát odrazil. Ve 14:30 byl trh velice volatilní z důvodu vyhlašování amerických indexů CPI. Zajímavé však bylo, že pohyb dolů se opět zastavil přesně na včerejším low, což potvrzuje naší včerejší hypotézu o přítomnosti silných kupců v této oblasti. Sledované FOMC Minutes potom měly na trh nakonec býčí vliv a cenu (pravděpodobně i hodnotu) vyhnaly až k úterním highs. Tím se kompletně mění kontext trhu.

5minutový graf EUR/USD s vyznačením reakcí na fundamentální události.

5minutový graf EUR/USD s vyznačením reakcí na fundamentální události.

Reakce na FOMC je často do trhu zapracována ještě další dny, tak jak na výsledky reagují investoři ze zbytku světa. Z tohoto pohledu je tedy možné, že trh dnes bude pokračovat v býčím pohybu a pokusí se otestovat střednědobá maxima na úrovních 1,1198* – 1,1220*. Pokud by byla síla projít i přes 1,1220*, mohou se objevit iniciativní nákupy a pohyb vzhůru ještě zrychlit. Pod trhem se po včerejším FOMC pohybu vytvořila hluboká LVN 1,1092*, kterou by trh rovněž mohl chtít otestovat. Odraz může nastat i o pár pips níže.

Po středě bude dnes trh na fundamenty klidný, ale nikoli prázdný. Dopoledne i odpoledne několik slabších reportů najdeme, buďme před nimi proto na pozoru.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních úrovní a pravděpodobných hypotéz.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních úrovní a pravděpodobných hypotéz.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.