EUR/USD 20. 7. 2015

Páteční vývoj na trhu potvrdil své medvědí směřování a uzavřel poblíž low ze dne 27.5.2015, což jsme předpokládali ve čtvrteční analýze. Trh otevřel a pohybuje se stále v okolí tohoto low. Jak jsme však zmínili už ve čtvrtek, pod low se nachází silná LVN ze dne 23.4. a netestovaný VPOC. Tyto úrovně jsou dostatečně silné na to, aby trh v poklesu alespoň dočasně zbrzdily.

Dnes proto předpokládáme spíše korekční den, kde reakce mohou nastat na pátečním VPOCu 1,0860* nebo na pěkné LVN 1,0888*. Pokud budou prodejci příliš horliví a prorazí významné nákupní zóny pod low 27.5., může se objevit další výrazný pokles. Tento scénář však považujeme za méně pravděpodobný.

Plánované významné fundamenty nás dnes nečekají, trh však může reagovat na znovuotevření řeckých bank a zavedení prvních reforem řeckou vládou, především zvýšení daní.

20.7

 

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.