EUR/USD 20. 4. 2016

Shrnutí posledního obchodního dne:

Včera bylo překonáno pondělní high hned zpočátku dne. Naše hypotéza tvrdila, že za těchto okolností by se mohla rozvinout nákupní aktivita s cílem na úrovni 1,1384. To se přesně stalo a úroveň odrazila prakticky na pip přesně.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes je situace o něco složitější. Trh za sebou včera zanechal LVN, která by mohla zapůsobit jako support a podpořit kupce v jejich růstu. V cestě však stojí včerejší VPOC 1,13715, který může cenu odrazit nebo i na delší dobu zastavit. Pokud bude zmíněná LVN 1,135 proražena, očekáváme nejasný směrový pohyb v rozpětí. I dnes je potřeba věnovat pozornost fundamentům, především projevu prezidenta ECB Draghiho.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.