EUR/USD 19. 8. 2015

Včerejší hypotéza se opět začala naplňovat již po osmé hodině, kdy vstávají první evropské burzy. S tím je vždy potřeba počítat, proto analýzy vydáváme ještě před osmou. Trh byl opět relativně klidný, nejdříve otestoval pondělní rozpětí a poté se podle předpokladů přesunul k nižším úrovním. Na VPOCu 1,1038* se nikterak silná reakce neodehrála a naopak k LVN 1,1013 trh ani na čtvrtý pokus nedošel. Zajímavé je, jakým způsobem trh na včerejších lows reagoval. Na pětiminutovém grafu vidíme, že oba dva pokusy o rozšíření rozpětí byly odmítnuty velice rychle a razantně. Kupci těchto cen vždy rychle využili a ani jednou zde nedošlo k přijetí cen. Tak byla vytvořena zajímavá úroveň do budoucna, kterou bude třeba sledovat. Dost možná už dnes.

Pětiminutový graf EUR/USD

Pětiminutový graf EUR/USD

Je vidět, že i asijské seanci již vládli kupci a posunuli cenu výše. Trh tak bude otvírat v okolí středu svého včerejšího rozpětí a uvnitř včerejší hlavní LVN. Vzhledem ke včerejšímu dění na minimech dne se zdá, že do trhu začínají opět vstupovat kupci, a tak na dnešek nemáme jednoznačný předpoklad směrového pohybu. Pokud se cena vydá dolů, bude zajímavé sledovat včerejší VPOC 1,1036* a potom včerejší low ve spojení s LVN 1,1013*, které by stále měli bránit kupci, pokud chtějí zasáhnout do dění na trhu. Budou-li však tyto úrovně proraženy, můžeme čekat další prodejní pohyb. Nad cenou momentálně neexistuje jednoznačná dostupná úroveň, která by vyčnívala nad ostatní. Střednědobým cílem případného pohybu vzhůru jsou až high nad cenou 1,12*.

Trhu by na klidu mohly přidat i dnešní očekávané fundamenty z USA, tedy do jejich vydání samozřejmě. Odpoledne je to série indexů CPI a večer potom pravidelné a sledované FOMC Minutes.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.