EUR/USD 18. 8. 2015

Na včerejší analýzu se dalo nahlížet dvěma způsoby. Pokud začínáte obchodovat od osmi hodin a tedy s otevřením prvních evropských burz, hypotéza o otestování objemů nad pátečním low a následném poklesu vyšla na 100%. Pokud čekáte na probuzení londýnského finančního centra, trh ke zmíněné LVN 1,1066* vyklesal v podstatě ihned po otevření typem open-drive. Úroveň 1,1066* odrazila přesně na pip. Následovaly testy širší LVN v oblasti 1,1122 – 1,1135*, test low, pod kterým se objevila nákupní reakční aktivita a tím den prakticky skončil. Výsledkem je den mírně prodejní, což souhlasí s dřívějším předpokladem ukončení uptrendu minulého týdne a prodejního výhledu. Faktor rotace -6 je toho dalším potvrzením.

Závěr asijské seance utrhl cenu pod včerejší low, a tak budeme otevírat v podobném duchu jako včera. Primární hypotéza je vyplnění gapu, test včerejšího VPOCu 1,1079 a tvoření nižších low. Pokud budou prodejci více agresivní, mohou se k nižším cenám vydat již dříve. Pod námi jsou důležité úrovně, na jejichž test stále čekáme a jehož bychom se dnes mohli dočkat. Jde o VPOC z minulého úterý 1,1038* a pod ním LVN 1,1013*. Pokud se cena probojuje dovnitř včerejšího rozpětí, odhad jejího chování je nejistý, ale pohyby by měly být podobné jako včera, tedy nikterak impulzivní.

Na fundamenty bude den relativně klidný. V 10:30 se vyhlašují důležitá britská data, která samozřejmě mohou mít vliv kromě libry i na euro. Odpoledne jsou potom v plánu slabší reporty z USA.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznaením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznaením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.