EUR/USD 17. 8. 2015

Pátek byl po čtvrtku opět o něco aktivnější. Po otevření v Londýně se cena vydala testovat nižší úrovně a začala směřovat ke zmiňovanému čtvrtečnímu VPOCu 1,1119*. K odrazu ale došlo už o deset pipů dříve na LVN a zároveň high čtvrteční rovnovážné oblasti (VAH). I na tuto možnost jsme v analýze upozorňovali. Předpoklad proražení high z 12.8. za tohoto scénáře se však nepotvrdil a trh k němu nedošel. Vrátil se zpět k low, které později prorazil do oblasti čtvrteční distribuce a zde zůstal po zbytek dne. Výsledná směrová snaha dne byla nejednoznačná, v profilu jsou znát hned tři výrazné distribuce, páteční VPOC proto tentokrát nelze brát tolik vážně.

Asijská seance otevřela po víkendu téměř bez gapu a byla poklidně prodejní. Po delší době bude dnešní otevření pravděpodobně mimo páteční rozpětí. To tak spolu s celkovou strukturou trhu mění výhled spíše na prodejní. Bude záležet, jak si trh poradí s gapem mezi dnešním otevřením a pátečním low. Dle metodologie tržní aukce by jej měl nejdříve otestovat v rámci aktivity zvané responsive buying. Bude-li trh chtít gap vytestovat, lze čekat test nejen pátečního low, ale také výrazných objemů těsně nad ním. Pokud je trh odmítne, očekáváme test zajímavé úrovně 1,1066* a do hry se vrací také NVPOC 1,1038*. Pokud se cena vrátí do páteční rovnovážné oblasti, čekáme spíše klidnější pohyb v tomto rozpětí.

Na měnový pár EUR/USD bude mít dnes menší vliv několik makroekonomických reportů, před otevřením pozice proto zkontrolujte ekonomický kalendář. Extrémní volatilita se však očekává jen v případě výrazně překvapivých výsledků.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.