EUR/USD 17. 7. 2015

Čtvrteční seance byla od počátku ve znamení prodejní nálady. Ceny pod low 1,091 (spot) byly přijaty, a tak pohyb níže mohl pokračovat, jak jsme předpokládali ve včerejší analýze. Větší korekci přinesla jen reakce na tiskovou konferenci Evropské centrální banky. Pomineme-li tuto reakci, celková směrová snaha dne byla jasně prodejní, o čemž svědčí mimo jiné i faktor rotace o hodnotě -16. Na dosah je tak test dlouhodobějšího low 1,0817 (1,0835 na grafu*). Těsně pod ním na 1,0804* však čeká silná LVN z 23.4.2015. Při překonání low se tak mohou objevit silní kupci a vývoj zvrátit.

Co se fundamentů týče, zítra nás čeká pouze několik důležitých dat z amerického a kanadského trhu práce v tradičních 14:30 středoevropského letního času.

17.7

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.