EUR/USD 16. 7. 2015

V analýze včerejší seance jsme předpokládali testy nižších cen. Předpoklad se potvrdil, když jsme ke konci dne téměř testovali střednědobé low 1,0927* a přesně na této ceně nakonec uzavřela americká seance. Hranice byla dále testována i v asijské seanci a i nyní se cena pohybuje v jejím okolí. Klíčové bude, zda se pod tímto low objeví silní reakční kupci, kteří úroveň udrží. Pokud však budou nižší ceny akceptovány, hrozí silnější pohyb níže směrem k dalšímu low 1,0817 (ve spotových cenách) ze dne 27.5.2015. Nad aktuální cenou máme ze včerejška silný VPOC. Do hry však dnes jistojistě promluví fundamenty.

Atény v noci přijaly návrhy reforem, to však automaticky neznamená, že reakce eura bude pozitivní. Na náladu investorů bude třeba si počkat do otevření trhů. Aby toho nebylo málo, dnes je třetí čtvrtek v měsíci a to znamená tradiční vyhlašování úrokové míry evropské centrální banky a následnou tiskovku, kde bude rozebrán stav ekonomiky a případné změny monetární politiky. Úroková míra se očekává beze změny, ale přesto jsou tyto dvě akce obvykle spouštěčem extrémní volatility trhu po několik minut. Podobně může zafungovat i dopolední vyhlašování CPI a dalších ukazatelů eurozóny.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.