EUR/USD 15. 7. 2015

Včerejší den na EUR/USD předvedl ukázkové chování dle tržní aukce. Trh otevřel pod rozpětím předchozího dne, na což obchodníci zareagovali reakční aktivitou, kdy prvním cílem dle tržní aukce je VPOC předchozího dne (více o aktivitách v tomto článku). Ten byl opět otestován na tick přesně. Americká seance testovala střed rozpětí předchozí seance (žluté linie) a zároveň psychologickou hranici 1,11*. Těsně pod ní se však našli silní reakční prodejci, čímž bylo vytvořeno velice silné high.

Vzhledem k existenci silných hranic nad aktuální cenou (HVN 1,1017, včerejší VPOC 1,1037) lze dnes očekávat testy nižších cen, k reakci může dojít na netestovaném VPOCu, cena se ale později klidně může proobchodovat pod něj. Stále jsme však ve střednědobé rovnováze, takže pokud trh nevyruší fundamenty, jako se to stalo například v pondělí, neměl by se objevit silný směrový pohyb.

Fundamentů nás dnes čeká hodně, ale spíše se slabým nebo středně silným vlivem na trh. Velké riziko důležitých zpráv, které mohou na trhu změnit náladu, jde však i nadále z Řecka.

Denní profily EUR/USD s vyznačením zajímavých zón. Poslední profil segmentovaný.

Denní profily EUR/USD s vyznačením zajímavých zón. Poslední profil segmentovaný.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.