EUR/USD 14. 8. 2015

Včerejší den byl vzhledem k těm předchozím poměrně zvláštní. Silná nákupní aktivita v minulých dnech se jako mávnutím kouzelné hůlky vytratila. A nejen nákupní. Vytratila se aktivita veškerá. V podstatě po celou londýnskou seanci se trh pohybovat do strany v úzkém rozpětí. V trhu byla znát značná nejistota ohledně budoucího směřování, čekalo se na nové fundamentální cenotvorné informace. Vyšší volatilitu přinesly až data z USA ve 14:30, která donutila trh otestovat nižší úrovně LVN, o které jsme psali včera. Tam se opravdu našli silní kupci a cenu vyhnali výše, ovšem už ne s takovou razancí jako dříve. Stačilo to jen na vytvoření takzvaného inside dne, kdy jeho rozpětí je uvnitř rozpětí dne předchozího.

V tuto chvíli je otázka, proč kupci ztrácejí svou sílu. Vybírají své zisky a jde jen o korekci? Nebo je prodejci nechtějí pustit do horní poloviny dlouhodobé distribuce (na prvním obrázku)? Minimálně středeční high by však ještě mělo být otestováno, než se trh rozhodne, co dál. Hypotéza ze včerejška se tedy de facto nemění, jen nám přibyly vhodné odrazové můstky pro test zmíněného high. Bude-li přecijen proraženo, mohou do trhu vstoupit noví iniciativní kupci. Pokud se trh vydá níže, bude důležité sledovat jeho chování vzhledem ke včerejšímu VPOCu 1,1119. Může se například stát, že k němu ani nedojde a otočí se již na LVN nad ním. To by značilo zvýšenou pravděpodobnost proražení high. Naopak, pokud bude cena pokračovat k nižším úrovním, k high se dnes již pravděpodobně nevrátí.

Kartami dnes zamíchají již v 11 hodin data z Eurozóny (index CPI a hrubý domácí produkt), v plánu je ale i několik dalších, méně důležitých reportů. Nezapomeňte před obchodováním zkontrolovat kalendář.

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

Denní graf EUR/USD s vyznačením dlouhodobé distribuce.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.