EUR/USD 13. 8. 2015

I včera obchodování ovládli kupci. Rovnovážná oblast se posunula opět výše a den by se dle typologie dal označit jako nákupní trendový den. High je slabší, low je silné, pod cenou se vytvořily významné LVN. Vše hovořilo pro kupce. Přesvědčení překonalo i naše očekávání, když střednědobé high 1,1137*, na které jsme upozorňovali, bylo otestováno již po první hodině a téměř bez reakce. Trh zvládl otestovat i následující střednědobé high na ceně 1,1220. Teprve tam byli nalezeni kupci dostatečně silní na to, aby cenu stlačili hlouběji do rozpětí.

Pod cenou máme aktuálně mnoho trhem generovaných úrovní, které by měli bránit kupci. Jelikož asijská seance byla opět aktivní a spíše medvědí, je dost možné, že dojde k jejich testování před dalším pohybem vzhůru. Všechny jsou vyznačeny v grafu* a všechny můžou nabídnout zajímavou úroveň pro vstup do longu. Neznamená to ale, že jakmile se k nim trh přiblíží, je to signál k nákupu. Je potřeba sledovat tržní aktivitu, když dojde k interakci s těmito úrovněmi a podle toho jednat. Trh mají stále pod kontrolou kupci, jejich přesvědčení ověří test včerejšího high. Pokud bude překonáno, dalším cílem je high ze dne 29.6. kolem úrovně 1,1277.

Uptrend dnes může být přerušen nebo ukončen na základě důležitých odpoledních fundamentů. Od 13:30 je to meeting ECB, ve 14:30 potom zásadní data z amerického trhu práce, především sledovaný maloobchodní prodej.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních úrovní a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních úrovní a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.