EUR/USD 12. 8. 2015

Včerejšek měli ve svých rukou kupci. Londýnská seance začala oproti předpokladu agresivním typem otevření open-drive. Jednalo se o nejméně pravděpodobnou možnost, ale nikoli vyloučenou. Otevírací swing taky doslova prostřelil LVN 1,1007*, kde bychom očekávali alespoň nějakou reakci. Toto jasné odhodlání kupců již v raných částech seance značilo změnu sentimentu oproti předchozímu dni a asijské seanci. Nezapomínejte, že očekávání je třeba neustále přehodnocovat pod vlivem nových informací. High bylo nalezeno až na úrovni 1,1093*. Rovnovážná oblast (růžová závorka) se rovněž posunula výrazně výše.

Pod rovnovážnou oblastí se v důsledku rychlého otevření vytvořilo výrazné rozhraní mezi zobchodovanými objemy. Jako support by mohly působit úrovně 1,1025* a 1,1013*. Pokud bude v trhu nadále převládat pozitivní nálada, lze dnes čekat test aktuálního střednědobého high na úrovni 1,1137*. Asijská seance vykázala růst, takže je možné, že trh nejprve otestuje její minima, která odpovídají zmíněným úrovním supportu, aby se ujistil, že jsou stále přítomni kupci. Pokud support odrazí nebo pokud k němu cena ani nedojde, cesta k testu high z 27.7. je volná. Jako dřívější support může reagovat také VPOC na ceně 1,1038*

I dnes je ekonomický kalendář poměrně plný. Zanedlouho nás čekají data z Číny, na která jsou nyní investoři velice citliví. Dopoledne bude vyhlašovat především velká británie, ale také eurozóna a odpoledne tradičně USA. Žádný report sice dnes nemá nejvyšší důležitost, přesto je třeba mít o nich povědomí a přizpůsobit své chování na trhu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.