EUR/USD 13. 7. 2015

Již v pátek se objevili zprávy o tom, že Řecký premiér Tsipras přijal návrhy na úsporná opatření v jeho zemi. EUR/USD pod vlivem těchto zpráv zaznamenal býčí den a vrátil se doprostřed střednědobé distribuce 1,0813 – 1,1469. To je z hlediska metodologie tržní aukce nejhorší oblast pro vstup do obchodu a pro předpovídání dalších pohybů.

11.7.MT

Spotový denní graf EUR/USD s vyznačením střednědobé distribuce.

Trh dnes otevřel malým gapem, který do hodiny vyplnil a nyní se stále pohybuje v oblasti pátečního close. Další vývoj bude záležet na nových informacích. Bez zásadních fundamentů (v plánu žádné nejsou) by nás mohl čekat klidný den, jehož rozpětí se nebude příliš lišit od toho pátečního. Série vyjednávání ohledně Řecka však stále pokračuje, a tak se může stát prakticky cokoliv. Bude-li trh testovat vyšší ceny rozpětí, první výraznější reakce je očekávána na úrovni 1,1305*, kde zůstal na grafu pravidelných obchodních hodin gap ze dne 23.6. Naopak, pokud přijdou horší zprávy a budeme testovat níže, první úroveň větší reakce by mohl být netestovaný čtvrteční VPOC 1,1048*.

11.7

Aktuální situace na TPO a objemových profilech měnových futures na EUR/USD.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.