EUR/USD 10. 8. 2015

Pátek ukázal nádherný příklad unáhlené reakce na překvapivou zprávu, když se trh po vyhlášení významných dat z amerického trhu práce náhle odchýlil od své hodnoty o více než 100 pipů, ale zanedlouho svou reakci přehodnotil a vrátil se na původní úrovně. Zklamaly především sledované Nonfarm payrolls (zaměstnanost mimo zemědělský sektor), které přinesly o 8K nižší výsledek. Z grafu si prakticky můžeme tento 100 pipový spike odmyslet a vyšel by nám poklidný uptrendový den. Zobchodované objemy na dně spiku jsou ale natolik významné, že je nelze úplně ignorovat. Na reakce trhu na makroekonomické reporty myslí i koncept Market Profile, článek na toto téma pro vás připravujeme.

Zmiňovaný spike vytvořil mezi dvěma pátečními distribucemi významnou LVN, kterou bude chtít trh v případě poklesu otestovat a vyplnit, pokud se do ní dostane, tedy pokud překoná úroveň 1,0924*. Naopak, pokud se vydáme výše a překonáme pondělní a úterní highs, může přijít i rychlejší pohyb, kde bychom kupce mohli najít na v pátek zmiňovaných úrovních 1,1028* a 1,1041*.

Dnes nás čeká několik méně a středně významných událostí, sledujte ekonomický kalendář. Pondělí bývá nejklidnějším dnem týdne, ale přesto buďte ostražití při řízení svých pozic.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a předpokládaných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a předpokládaných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.