EUR/USD 10. 7. 2015

EUR/USD včera po otevření jednoznačně řekl, že středeční high odmítá. Následoval impulzivní pohyb dolů, jak předpokládala včerejší analýza, již v oblasti středeční rovnováhy však trh našel i čtvrteční rovnovážnou oblast. Později odpoledne přišel test nižších cen, do trhu ovšem vstoupili kupci a z psychologické hranice 1,1* cenu vrátili zpět do rovnováhy. Z pohledu aukce tak trh nepřinesl příliš nového. Oblast rovnováhy zůstala na stejných hodnotách a opět se vytvořilo slabé low v kontrastu se silným high.

Faktor rotace byl -8, což stále značí převahu prodejců. Na druhou stranu je vidět, že v trhu jsou přítomni silní kupci, kteří nechtějí dovolit test nižších cen. Uvidíme, kdo tento „souboj“ vyhraje, v trhu v tuto chvíli nejsou podklady pro jednoznačnou hypotézu. Pořád platí, že případný test vyšších cen by se neměl setkat s výrazným pohybem, ale spíše klidnějším rovnovážným. Test nižších cen je jednak pravděpodobnější a druhak hrozí rychlejší pohyb, kde stále platí dlouhodobější cíle v podobě úterního VPOCu na ceně 1,0953* a střednědobého low 1,0835*.

Ani dnes by trh neměly zneklidňovat žádné plánované významné reporty, obezřetnost před zprávami z Řecka však platí i nadále a jen tak neskončí.

10.7

Denní graf TPO a objemových profilů. Včerejší profil segmentovaný po 30 minutách.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.