EUR/USD 1. 7. 2015

Měnový pár EUR/USD otevřel v pondělí v reakci na zprávy z Řecka výrazným prodejním gapem, který však neměl problém v pondělí vyplnit a uzavřel v oblasti dříve ustanovené rovnováhy. V úterý tuto akceptaci cen rovnováhy, respektive odmítnutí nižších cen potvrdil, když se vytvořil inside day a oblast hodnoty zůstala v okolí zóny 1,12. Na grafu je vidět kompozitní profil aktuální distribuce tvořené od 23.6. v kontextu předchozích seancí. Modrý obdélník označuje dlouhodobější LVN a gap z 23.6. – zóna, kterou bude trh chtít v budoucnu otestovat.

Stále samozřejmě platí upozornění na řeckou krizi, kdy každou chvíli může přijít neočekávaná zpráva a ještě neočekávanější reakce investorů. Jak praví známý výrok velikána Johna Maynarda Keynese “trh může být iracionální déle, než vy solventní”. To se mohlo pro leckoho potvrdit v pondělí, kdy překvapila silně býčí reakce na aktuální zprávy.

Dopoledne bude vydána řada reportů především z řad PMI, které mohou mít krátkodobý vliv na volatilitu. Odpoledne ve 14 hodin se potom očekávají důležitá data z amerického trhu práce.

1.7

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mohou mírně lišit od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů na měnové páry?. Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.