Dax 8. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Kupci pokračovali ve své aktivitě i včera. Dle očekávání se jim podařilo uzavřít ranní gap a prorazit předchozí high. Tuto situaci jsme zmiňovali hned z několika důvodů jako teorie aukce, pravděpodobnost uzavření gapu a pravděpodobnost proražení high dle naší Statistické aplikace. Kupcům se dařilo hlavně v dopolední seanci, odpoledne už na další růst síly neměli. Nakonec byl vytvořen vyvážený objemový profil a seance byla uzavřena na samotné férové ceně 12315.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Celkem překvapením bylo dnešní otevření klesajícím gapem. Gap o velikosti cca 50 bodů byl v historii uzavřen v 50 % případů. Statistika nám tedy návrat na včerejší close příliš nepreferuje. Za to dle teorie aukce bychom návrat na včerejší close uvítali. Byl by to krásný návrat do vyvážené oblasti a test předchozí férové ceny. V případě, že bychom se na tuto cenu opravdu dnes podívali, považujeme včerejší close 12315 za silnou resistenci. Jestliže dnešní den bude přát spíše prodejcům, je možné, že se podíváme až na support zónu 12230. Zde by se prodejci mohli setkat s tlakem kupců, kteří by se měli na této hladině pokusit zastavit případné prodeje.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.