DAX 8. 7. 2015

Ve včerejší analýze jsme odhadovali, že by DAX mohl najít prodejce na horní hranici rovnovážné oblasti a následně prorazit slabé dno swingu a pokračovat směrem dolů. Tato hypotéza vyšla velice dobře s tím, že po proražení dna swingu jsme našli poměrně silné kupce, kteří DAX dostali opět do rovnovážné oblasti mikro-kompozitního profilu.

Z této skutečnosti můžeme usuzovat, že kupci jsou stále v trhu. Pro tento den jdou stanovit jasné tři hypotézy. DAX bude otevírat pod včerejší rovnovážnou oblastí denního profilu, takže můžeme očekávat reakční nákupní aktivitu směrem do denní rovnovážné oblasti. Pokud najdeme dostatečně silné prodejce na některé ze zmíněných zón (1-intra-denní LVN, 2 včerejší VPOC, 3- včerejší uzavření), tak bych směřoval své obchody na stranu short. Pokud bychom se přes tyto zóny dostali, tak bych očekával test ceny 11050 (bod 1 na denním grafu). Tato cena značí VPOC posledního swingu na denním grafu.

Třetí hypotéza počítá s rychlým klesajícím pohybem ihned po otevření.

Dax intra-denní graf

Dax intra-denní graf

Denní graf DAX

Denní graf DAX

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.