Dax 8. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance začala trochu lépe pro kupce, avšak ti se nechali na část dne porazit prodejci. Prodejci uzavřeli ranní gap, vytvořili low na 12985, odkud se trh znovu odrazil vzhůru. Seance byla nakonec pod tlakem kupců uzavřena na ceně 13100 v těsné blízkosti denního high, což je dobrá zpráva pro kupce.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena rostoucím gapem o velikosti 48 bodů. Pro tuto situaci nám Statistická aplikace nenabízí žádnou statistiku, avšak vzhledem k otevření mimo včerejší rozpětí můžeme využít statistiku reakční aktivity. Ta nám říká informaci, jaká je pravděpodobnost, že se vrátíme do rozpětí předchozího dne. Pro dnešní den to dělá 78 % pravděpodobnost, že se vrátíme do včerejšího rozpětí. Uvidíme, jestli se tato statistika naplní. V případě, že se nenaplní a budou pokračovat rostoucí pohyby, což je také dost pravděpodobné, můžeme se dostat až na 13220, což je horní HVN. Odpoledne nás čeká americké NFP, které by mohlo ovlivnit volatilitu i na Daxu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.