Dax 8. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včera jsme otevřeli rostoucím gapem a vytvořili jsme tak nové all time high. Žádné rostoucí pohyby se však nekonaly, do trhu vstoupili prodejci, kteří se konečně po pár dnech trochu projevili. Podařilo se jim projít přes celou rovnovážnou oblast posledních dní. Cena HVN 13465 nezafungovala jako support a nechala prodejce pokračovat ve výprodeji. Ten trval až k 13335. Seance byla také v blízkosti low uzavřena, což je pro prodejce dobrá zpráva.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli v blízkosti včerejšího close. Pokud se podíváme na objemový profil, vidíme, že prodejcům se poměrně dařilo i co se týče objemu. Na nižších cenách se vytvořil vyvážený objemový profil, což značí, že se obchodníkům chce obchodovat na aktuálních cenách. Support zóny se nám najednou změnily na resistence. Tou první je 13435. Kupci by se tedy měli pokusit o návrat alespoň k této ceně, ideálně až na 13465. Úkol prodejců je na následující dny jasný – uzavřít gap ze začátku listopadu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.