Dax 7. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Za včerejší den musíme pogratulovat kupcům. Ti od otevření seance okamžitě vstoupili do trhu a zastavili se až na samotném konci seance. Absolutně ovládli den a dokázali to, že ani 91% statistika není nic, co by fungovalo na 100 %. Přiznáme se, že jsme preferovali spíše pokles k 12015, což nám z pohledu statistiky a teorie aukce přišlo logické. To z čeho však tvoříme analýzy a předpokládané scénáře je aktivita, která se již stala. Nikdy nevíme, kdy do trhu vstoupí noví obchodníci, kteří mohou všechny předpoklady úplně změnit. O tom trading prostě je. Kupci uzavřeli silně na samotném high, což značí, že mají nyní silnou pozici.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli mírným prodejním gapem o velikosti 17 bodů. Takový gap se vyskytl v historii 20x a byl uzavřen v 70 % případů. Pro uzavření gapu a rostoucí pohyby mluví i včerejší uzavření seance. To, jak jsme uzavřeli, nám říká, že kupci byli silní a je dost možné, že by mohli být silní i dnes. K tomuto scénáři přispívá také statistika proražení high. Ta říká, že při podobném nastavení bylo v historii proraženo předchozí high v 81 % případů. Pro rostoucí pohyby tedy mluví hned několik argumentů, avšak včerejšek byl důkazem toho, že se může stát opravdu cokoliv. V případě, že dnes budou aktivnější prodejci, očekáváme test včerejšího VPOC 12230 případě další pokles do prázdné oblasti včerejšího objemového profilu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.