DAX 7. 8. 2015

Čtvrteční obchodní seance splnila naše očekávání. Hned z počátku obchodního dne jsme byli svědky nákupní aktivity, na kterou jsme upozorňovali z důvodu slabého high předchozího dne. Toto high bylo kupci proraženo až na cenu 11673. Na této ceně byli nalezeni prodejci, kteří dokázali svými objednávkami snížit cenu na úroveň rovnovážné oblasti předchozího dne. Prodejci měli tolik síly, že dokázali cenu stlačit mimo rovnovážnou oblast až na zavírací cenu 11575. Z hlediska teorie aukce nás však spíše než cena zajímá hodnota trhu neboli Value. Value zůstala na vyšších cenách s VPOC 11635.

Vzhledem k tomu, že otevíráme pod rovnovážnou oblastí včerejší seance, nabízí se jako scénář číslo 1 reakční nákupní aktivita směrem k férové ceně VPOC 11635. Na VPOC je možné očekávat vstup prodejců do trhu. Prodejci mají před sebou jasný cíl – mikro kompozitní HVN 11460. Tato zóna by mohla zapůsobit jako magnet přitahující obchodní aktivitu.

Pokud se do trhu prodejci nepřipojí, lze očekávat opuštění aktuální distribuce k vyšším cenám, avšak tato možnost je méně pravděpodobný scénář.

07dax

DAX 7. 8. 2015 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Dokažte své obchodní výsledky prostřednictvým naší Výzvy. Získejte obchodní kapitál na forex a staňte se profesionálním traderem!

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.