Dax 6. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Úterý jsme otevřeli drobným gapem, který byl ihned uzavřen. Další pohyby patřily kupcům, kteří se snažili dosáhnout horní HVN na 12220. Bohužel byli zastaveni 10 bodů od této hladiny a trh se kompletně obrátil. Prodejci odvedli velmi dobrou práci. Podařilo se jim dostat až k low předchozí seance, kde byla nová seance také uzavřena. Je vidět, že v aktuální oblasti rovnováhy jsou obchodníci nerozhodní a dokud tuto rovnováhu neopustíme, jasný dlouhodobější pohyb vertikálním směrem nemůžeme očekávat.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní den byla seance odstartována ve spodní části včerejšího dne. Máme opačnou situaci, než jsme měli včera. Otevíráme na nízkých hodnotách a v blízkosti máme spodní HVN 12015. Co říká naše Statistická aplikace? Dnes nás bude zajímat zejména statistika proražení extrémů včerejší seance. Statistika proražení low je na vysokých 91 % z pohledu otevření dnešní seance. To je velká šance, že by Dax mohl klesnout směrem k 12015, což by se nám líbilo z pohledu teorie aukce. V případě, že by se tak nestalo, je možné, že se kupci pokusí o návrat k hodnotám ze včerejšího dne.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.