Dax 6. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance na Daxu byla opět v pomalejším duchu, avšak i přes to nabídla zajímavé situace. Otevřeli jsme mírně nad předchozím high a kupcům se podařilo znovu vytvořit all time high na vyšší ceně – nyní je maximum na 13503. Zde však došlo k obratu. Trh se vrátil do rozpětí předchozího dne, kdy se prodejcům krásně podařilo otestovat předchozí férovou cenu 13435. Od této ceny do trhu znovu vstoupili kupci, kterým se podařilo znovu zvednout objem a novou férovou cenu na 13475, kde došlo také k ukončení obchodního týdne.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli na ceně pátečního close. Nečekalo nás tedy žádné víkendové překvapení. Jsme uprostřed rovnovážné oblasti pátečního dne a velmi blízko nové HVN 13465. Pokud budeme pokračovat v růstu, ořekáváme opětovné proražení maximálního high. Tato myšlenka by mohla být podpořena silným pátečním low. Pokud se podíváme na páteční objemový profil, vidíme, že na straně low není objem objednávek, což by mohlo znamenat silné low a tedy dobrou zprávu pro potenciální kupce. Naopak prodejci mohou uvažovat o tom, že poslední seance klesáme s tržní aktivitou, Dax už nemá tolik sil co dříve a mohli bychom se tak dočkat nějaké korekce. V případě, že by dnes prodejci byli aktivní, očekáváme pokles minimálně k 13435. Pokud by se jim dařilo, mají stále prostor až ke gapu ze začátku listopadu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.