Dax 5. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla odstartována silným prodejním gapem a začátek seance byl ve znamení prodejů. Vypadalo to, že se prodejcům podaří dosáhnout HVN 12015, avšak neměli na to dostatek sil. Prodeje byly zastaveny na low 31. 8., kde kupci zabránili dalšímu poklesu a také vstoupili do trhu. Podařilo se jim vrátit do rovnovážné oblasti pátečního dne, avšak nedošlo ani k uzavření gapu. Seance byla ukončena na ceně 12122.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli v blízkosti včerejší ceny close. Drobný gap o 11 bodech by dnes mohl být z 81 % uzavřen. Když se podíváme na dlouhodobý objemový profil, je vidět, že se nacházíme uprostřed rovnovážné oblasti. HVN zóny 12015 – 12220 nyní lemují oblast se zvýšeným počtem objednávek. Jsme tedy tam, kde trh dlouhodobě chce být. Určitě by nás tyto hraniční oblasti měly zajímat. Pokud se dostaneme mimo rozpětí, je možné, že se dočkáme konečně vertikálního pohybu. Pojďme se podívat na zóny, které bychom mohli navštívit během dnešní seance. Pokud dnes budou pokračovat kupci a podaří se jim uzavřít další rostoucí den, mohli by se dostat nad 12150. To je férová cena (VPOC) páteční seance, která by mohla fungovat jako resistence. Jestliže bude proražena, kupci mají poměrně volný prostor až k 12220. Pokud dnes kupci aktivní nebudou, očekáváme pomalejší seanci v rozpětí včerejšího dne. V případě aktivních prodejců máme za cíl cenu 12015.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.