DAX 5. 8. 2015

Po pátečním trendovém dni jsme pro včerejší seanci očekávali vyvážený trh. Síla statistiky byla potvrzena poměrně kvalitně vyváženým profilem. Pokud se na profil zaměříme podrobněji, rovnovážná oblast byla utvořena na horní části včerejšího rozpětí. VPOC férová cena včerejšího dne je také na vyšší ceně 11460. Uzavřeli jsme na samotném high dne, což značí nedokončenou aukci a možné pokračování kupců. Kupci silně pokračovali při dnešním otevření seance v 8:00 s okamžitým cca 40 bodovým pohybem.

Pro včerejší den jsme očekávali spíše vyplnění LVN prostoru na mikro kompozitním profilu, avšak realitou se stala druhá varianta scénáře a to obchodní aktivita v rámci horní distribuce. Do centra této distribuce jsme se dostali i dnes při otevření seance. Pro zbytek dne lze očekávat obchodní aktivitu v rámci této distribuce v rozmezí cen 11400 – 11600.

Pokud bychom uvažovali obchodní seanci na Daxu až od 9. hodiny, kdy otevírá Londýn, lze dle teorie aukce očekávat reakční prodejní aktivitu s testem včerejší férové ceny VPOC 11460.

dax5-8

DAX 5. 8. 2015 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.