Dax 5. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

V pondělí bývá Dax línější a to jsme usuzovali i pro včerejší seance. Otevřeli jsme rostoucím gapem, kdy kupci vyrazili směrem vzhůru. Prorazili předchozí high, avšak dál se nedostali, došlo ke korekci, kdy se trh vrátil zpět do rovnováhy a low bylo vytvořeno na ceně 12970. Odtud však kupci využili další pokus. Nově high posunuli na 13120. Objemový profil pro včerejší seanci je silně vyvážený, seanci jsme nakonec po poklesu uzavřeli na ceně 13030.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena mírným rostoucím gapem ve včerejší rovnovážné oblasti. Hned po otevření se trh odvrátil od dosavadní dlouhodobé rovnováhy, kterou symbolizuje cena HVN 13050. Celkem zajímavé informace nám přináší Statistická aplikace. Ta preferuje spíše prodejce a setrvání v rovnováze. Otevírací gap o velikosti 30 bodů byl v historii uzavřen ve 100% výskytech, což by mohlo nahrávat prodejcům. Druhý fakt pro prodejce je ten, že HVN 13050 by mohla stále působit jako magnet, který přitáhne obchodní aktivitu. A třetí informace je taková, že statistika proražení high pro dnešní den říká číslo 37 %, což není nic, proč bychom měli preferovat kupce. Samozřejmě je to pouze náš individuální pohled na dnešní trh a jako vždy se může stát naprosto cokoliv. V případě, že prorazíme včerejší high, očekáváme růst k 13170. V opačném případě pokles k 13050 a včerejší férové ceně 13015, což by znamenalo mimo jiné uzavření gapu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.