Dax 5. 1. 2018

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včera jsme bohužel z technických důvodů nezveřejnili denní analýzu Daxu, takže se dnes podívejme i na předchozí den. V analýze 3. 1. jsme psali o tom, že odraz od 12760 bychom mohli považovat za silný support. Je to tak, tato cena nastartovala nové nákupní objednávky. Od 3. 1. jde trh jasným směrem vzhůru. Včerejší seance byla dokonce bez jakékoliv větší korekce. Kupcům se podařilo rychle projet přes hlavní HVN 13050, vytvořili denní high na ceně 13205 a nakonec byla seance uzavřena na ceně 13165.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena v blízkosti včerejšího close. Znamená to, že i po otevření nové seance panuje přesvědčení o tom, že aktuální ceny jsou pro obchodníky zajímavé. Prodejci by se měli pokusit o návrat do rovnováhy na ceně 13050. Přeci jen je to hlavní střednědobá HVN. Kupci jsou poslední dny ve velmi dobré kondici. Zatím nám nic nenaznačuje, že by nákupy měly přestat. Další zónu resistence máme označenou až cenu 13340, která je poměrně daleko a tak kupci mají stále dost prostoru pro růst. Dnešní výsledky by mohlo ovlivnit také první americké NFP v tomto roce, takže si dejte v moment jeho vyhlášení pozor na zvýšenou volatilitu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.