Dax 4. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance byla odstartována bez překvapení na ceně close předchozího dne. Trh ovládli kupci, kterým se podařilo prorazit předchozí high. Byli natolik silní, že nová cena high byla vytvořena na hladině 12190. Zde došlo ke korekci a nakonec byla seance uzavřena na své férové ceně 12147. Co nám takové uzavření říká? Seance byla ukončena tam, kde se obchodníkům realizovalo nejvíce objednávek. Trh tak uzavřel na své rovnovážné hodnotě.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

To, že byl pátek uzavřen na rovnovážné ceně však neznamená, že stejná rovnováha bude platit i po víkendu. Dnes jsme otevřeli klesajícím gapem o velikosti cca 70 bodů. Přes víkend jsme tedy smazali téměř většinu pátečních zisků. Dax se nyní blíží k dlouhodobě férové ceně 12015. To je cena, kde bylo za poslední období zobchodován největší objem objednávek. Jestliže budou prodejci pokračovat, očekáváme test této zóny. Vzhledem k tomu, že americké trhy jsou dnes zavřené, je možné, že aktivita klesne i na Daxu. V případě, že by se do trhu dostali kupci, očekáváme test 12090 či postup až na páteční close 12150.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.