DAX 4. 8. 2015

Pro včerejší den jsme očekávali pokračování rostoucího pohybu. Upozorňovali jsme, že před tímto pohybem může dojít k mírnému poklesu k předchozí férové ceně VPOC 11265 nebo až k mikro kompozitnímu VPOC 11211. Opravdu jsme byli svědky reakční prodejní aktivity k ceně 11265 a následných očekávaných agresivních nákupů. Kupci měli tolik síly, že včerejší den můžeme považovat za tzv. trendový den. High dne bylo vytvořeno na ceně 11463, kde prodejci silně odmítli pohyb na vyšší ceny. High můžeme považovat za silné.

Včerejším pohybem jsme se dostali do vyšší distribuce na cenách 1140011600. Pro další vývoj bude důležité, jestli na těchto cenách zůstaneme, nebo se pokusíme vyplnit LVN prostor mikro kompozitního profilu mezi distribucemi. Kvůli včerejšímu trendovému dni můžeme dnes očekávat vyvážený trh, což je statisticky nejčastější situace po trendovém dni.

Silné ukončení včerejší nákupní aktivity a vytvoření nové rovnovážné oblasti nám naznačuje zpomalení trhu, proto se přikláníme spíše pro variantu vyplnění LVN prostoru v mikro kompozitním profilu a očekáváme vyvážený trh. Ve hře jsou však oba scénáře a je možné, že dostaneme další nákupní aktivitu na ceny vyšší distribuce.

dax4-8

DAX 4. 8. 2015 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.