Dax 4. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

I když se v pátek nekonalo pravidelné NFP, volatilita na trzích byla přítomna a Dax nebyl výjimkou. Po otevření trhu došlo k výprodeji. Masivní prodej vytvořil denní low až na hodnotě 12805. Tuto cenu kupci ubránili a poměrně rychle odvrátili další prodeje. Obchodní seance byla nakonec uzavřena na dlouhodobé HVN 12950.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli velkým rostoucím gapem v horní oblasti pátečního rozpětí. Nacházíme se na ceně 13030, takže jsme stále v dlouhodobé rovnováze. Bohužel dnes nemůžeme využít ani statistiku uzavření gapu. Velikost gapu 71 bodů se v historii objevila pouze dvakrát, takže jakékoliv pravděpodobnosti nemohou být směrodatné. Pokud budeme uvažovat nad tím, že jsme v pátek nabrali nové kupce do trhu, je dost možné, že se dnes posuneme z rovnováhy směrem k vyšším cenám. I když jsme otevřeli blíže k pátečnímu high, statistika proražení nemluví nijak jasně. Jestliže high prorazíme, očekáváme test dlouhodobé HVN na ceně 13090. V případě, že dnes kupci nebudou agresivní, očekáváme pokus o dosažení HVN 12950 a pomalejší tržní vývoj okolo této hladiny.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.