Dax 4. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla na Daxu zavřená, takže se ve zpětném pohledu podíváme na pondělní seanci. Ta byla otevřena rostoucím gapem. Nejprve to vypadalo, že se kupci vrhnou do hry a atakují absolutní high. Došlo však k obratu trendu, kdy se prodejcům podařilo vrátit Dax na cenu high minulého týdne. High minulého týdne zafungovalo jako support, kde vstoupili další kupci do trhu. Nakonec byla seance uzavřena na svém denním high na ceně 12900.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

To, že v nejbližší době možná budeme atakovat absolutní high, o tom už jsme psali. Dnešním ranním rostoucím gapem jsme nové high vytvořili. Gap o velikosti 51 bodů nebyl v historii příliš vyplňován, což je pro nás informace, která hraje do rukou spíše kupcům. Aktuálně jsme na ceně 12940, což už je malý kousek od magické hranice 13000. Tuto cenu můžeme považovat za motivaci kupců. Naopak prodejci by se v trhu také mohli objevit. Čím je cena vyšší, tím je zajímavější pro potenciální prodejce. Ti by se měli snažit o návrat na pondělní ceny. Prvním cílem by mohla být cena pondělního close 12900. Za další cíl považujeme férovou cenu 12860. Začátek seance bude důležitý pro zvolení správného obchodního scénáře pro dnešní den.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.