Dax 31. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance patřila mezi ty pomalejší. Dax za celý den vytvořil rozpětí pouhých 60 bodů. Otevřeli jsme rostoucím gapem a o možnosti uzavření gapu jsme vám psali v analýze. Pravděpodobnost tohoto jevu byla 86 %. Až neuvěřitelné, že přímo včerejší low bylo vytvořeno přesně na hranici předchozí zavírací ceny. Prodejci tedy splnili svoji úlohu a psali jsme také o tom, že zavírací cena by mohla dobře posloužit jako support. Dno zde tedy bylo vytvořeno, avšak žádné závratné nákupy se nekonaly. Dax se do konce obchodního dne držel v úzkém pásmu, kdy vytvořil vyvážený den.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla odstartována aktivitou typu open drive. Znamená to, že kupci ihned po otevření seance agresivně vyrazili směrem od předchozího rozpětí. Pokud budou kupci stále agresivní, mají na dosah HVN oblast 12090. Ta by rozhodně mohla být jejich cílem. Naopak prodejci mají za úkol vrátit se doprostřed včerejší vyvážené oblasti. Pokud by tak udělali, dostali by se zpět na důležitou 12015. To je zatím nejvíc obchodovaná cena za poslední období. Jestliže se dostaneme k této ceně, opět bychom mohli očekávat, že se z této hladiny stane support podporující rostoucí pohyby.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.