Dax 30. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší den byl na Daxu ve znamení výprodeje. Psali jsme o tom, že jestliže půjdeme na nižší ceny, očekáváme test low 12015. Tato cena nezafungovala jako support a prodejcům se tak podařilo udělat kus práce. Dokázali se dostat až na cenu 11860, což je v těsné blízkosti HVN 11850. Co to nyní znamená? Opustili jsme dlouhodobou rovnováhu směrem dolů. I když se trh nakonec téměř vrátil, objem objednávek byl realizován na nižších cenách, což znamená, že nižší ceny nebyly odmítnuty. Byla motivace zde obchodovat.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli rostoucím gapem o velikosti 26 bodů. Přesně takový gap byl v historii uzavřen z 86 %. Přibližně podobné gapy z 75 %. Poměrně vysoká statistika. I včerejší rovnovážná oblast a objem by nás mohly nyní táhnout dolů, takže prodejní scénáře dnes rozhodně nebudou špatné myšlenky. V případě, že se prodejů dočkáme, očekáváme uzavření gapu, případně dosažení včerejší rovnovážné oblasti a férové ceny na hladině 11945. Včerejší cena close by ale také mohla zafungovat jako odrazový můstek pro kupce, často tento scénář vidíme. V tomto případě by se kupci měli pokusit o návrat nad 12015 a vyplnit včerejší prázdný objemový profil na vyšších cenách.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.