DAX 30. 4. 2018

Rekapitulace předchozího dne

Páteční seance splnila hlavní statistiku, která říkala, že s velmi velkou pravděpodobností uzavřeme mimo rozpětí předešlého dne. Dax byl v úvodu páteční seance poměrně hodně líný, ale v 15:30 při otevření US seance přišla poměrně značná volatilita. Dax nejdříve spadl až na 12 527, kde vytvořil silné low a nakonec uzavřel přibližně v polovině svého rozpětí. Právě významný pokles k 12 527 vytvořil příležitost pro long obchody směrem mimo rozpětí předchozího dne.

Důležité oblasti

  • Support: 12 564, 12 525

Statistiky pro dnešní den

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • V průběhu dne máme několik reportů, které by mohly Dax ovlivnit.

Hypotézy pro dnešní seanci

  • Dnešní seance může být velmi líná, ale rovněž může přinést řadu výraznějších pohybů, které vzniknout na bázi reportů. Mnoho evropských obchodníků bude pravděpodobně již dnes na dovolené, navíc v Japonsku a Číně mají dnes bankovní prázdniny. Z tohoto důvodu mohou být případné pohyby dramatičtější, protože budou tvořeny výrazně menší skupinou lidí.
  • Vzhledem k tomu, že máme 80 % pravděpodobnost na uzavření gapu, tak první hypotéza počítá se shortem. Na PA supportu ( + trend linka) na cca 12 564 by do trhu mohli vstoupit kupci. Další pěkná zóna, která by mohla přilákat kupce je silné pátečního low, kde by po proražení tohoto levelu mohli kupci vstoupit.
  • Pokud půjdeme long, tak pěknou rezistenci představuje nakreslená trend linka. Pokud najdeme prodejce po proražení pátečního high, tak lze očekávat uzavření vně páteční seance. V opačném případě můžeme cílit obchody na test high célého swingu na 12 658.

Analýza Daxu 30.04.2018

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.