Dax 30. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seanci jsme otevírali v blízkosti high, kdy po otevření pokračovali kupci ve své převaze. Podařilo se jim dostat až na cenu 13200, kde se vytvořilo nové denní high. Objem potvrdil vyšší ceny za platné, avšak odpoledne se síly v trhu kompletně vyměnily. Dax propadl zpět do oblasti dlouhodobé HVN, kdy jsme nakonec uzavřeli na ceně 13060.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli v oblasti včerejšího close. Kupci se ihned pokusili o růst nad 13050, která nám ohraničuje zmiňovanou rovnováhu. Vzhledem k tomu, že už dva týdny nemáme jasně daný směr a obchodujeme spíše nahoru/dolů, je poměrně náročné preferovat jakýkoliv obchodní scénář. Co by se dnes mohlo na Daxu odehrát? Buď budou silnější prodejci a vrátíme se do rovnovážné HVN nebo vyplníme včerejší prázdný objemový profil. Včerejší výprodej za sebou nechal prázdný prostor bez většího množství objednávek. Tyto prázdné oblasti bývají často následující den vyplňovány, ale bude samozřejmě záležet na agresivitě kupců. Jestliže budou dostatečně agresivní a podaří se jim dokonce vrátit zpět ceny na včerejší hodnoty, máme jako resistenci poznamenanou včerejší férovou 13170.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.