Dax 30. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance byla otevřena typem “open drive”. To znamená, že ihned po otevření vstoupili do trhu kupci, kteří rychle vyrazili směrem od předchozí seance. Je vidět, že ačkoliv se pohybujeme na samotném alltime high, kupci byli dostatečně silní na další růst ceny německého akciového indexu. Dokonce i objem potvrzuje kvalitu nákupních objednávek. Pokud se podíváme na dlouhodobý objemový profil, vidíme, že na cenách mezi 13060 a 13200 nebylo zobchodováno příliš objemu. Nová HVN je nyní na ceně 13213, což je také páteční férová cena a cena close.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance otevřela mírným prodejním gapem, avšak tento gap je aktuálně uzavírán. Nacházíme se na cenách, které obchodníci v pátek uznali jako férové a zatím to vypadá, že by to mohlo platit i pro dnešní ráno. Směrem nahoru nemáme moc o co se opřít. Jediná resistence je na ceně 13245, což je páteční high a také alltime high. Směrem dolů máme oblast s nižším objemem objednávek. Prodejci by se měli pokusit tyto ceny nyní objemem zaplnit. Pokud se jim dnes bude dařit, nejbližší cenu supportu vidíme na hladině 13155, což je čtvrteční close a také menší denní HVN.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.