DAX 3. 8. 2015

Minulý týden jsme na Daxu obchodovali v rámci pondělního trendového dne v rozpětí 11029 – 11320. V pátek jsme toto rozpětí opustili k vyšším cenám pouze však cca o 10 bodů. Vzhledem k tomu, že jsme se neustále drželi na stejných hladinách, je vhodné zaměřit se na mikro kompozitní profil za posledních 5 obchodních seancí, tedy za celý minulý týden. Z profilu je patrné, že máme definovanou rovnovážnou oblast s férovou cenou  11211. Tato zóna by mohla přimět kupce k otevření dlouhých pozic.

Pro páteční obchodní seanci jsme neměli jednoznačné očekávání, avšak zmínili jsme VPOC 11211 a potenciální kupce na této ceně. Téměř polovinu obchodní seance jsme měli vyvážený trh bez směrového přesvědčení. Následně jsme rovnovážnou oblast opustili opravdu k ceně 11211. Tato cena však nebyla udržena a trh poklesl až na 11170, kde nalezl silné kupce, kteří zabránili dalším poklesům. Sílu kupců potvrzuje tzv. single print ve formě nákupního výběžku.

Díky silnému nákupnímu výběžku a slabšímu high páteční seance pro dnešní den očekáváme růst ceny směrem k hlavní LVN dlouhodobějšího mikro kompozitního profilu 11415. Kupci však do trhu nemusí vstoupit hned na začátku obchodní seance, lze očekávat mírny pokles k VPOC férové ceně pátku 11265 nebo až k MCVPOC 11211, zde by kupci měli zareagovat, pokud se chtějí dostat na vyšší ceny.

3-8dax

DAX 3. 8. 2015 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.