Dax 29. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší obchodní seance dopadla naprosto učebnicově podle teorie aukce! Pokud se někdo z vás věnuje teorii aukce, určitě má stejnou radost jako my. Psali jsme v ranní analýze, že pokud dnes budou aktivní kupci, očekáváme atak ceny HVN 12710. K této situaci skutečně došlo. Seance byla na této ceně uzavřena. To však nebyl jediný úspěch naší predikce. Předtím, než se kupci dostali na 12710, došlo k reakční prodejní aktivitě směrem k předchozímu VPOC 12660. Tuto cenu jsme označili jako možný support, který by měl kupce podpořit a skutečně se tak stalo. Právě od této ceny se kupci nastartovali ke svému cíli.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes netradičně zveřejňujeme analýzu ještě před otevřením obchodní seance. Pojďme si připravit různé scénáře otevření obchodní seance.

  1. otevřeme na ceně včerejšího close – v takovém případě nebudeme moci využít možnosti reakční aktivity. Začátek seance by mohl být pomalejší. Prodejci by se měli pokusit dostat na ceny včerejší VPOC férové ceny 12690. Kupci prokázali své síly, avšak resistenci 12710 definitivně neprorazili, takže uvidíme, jak se jim dnes bude dařit. V případě, že budou agresivní, další jejich cíl by mohla být cena 12760, což bude dlouhodobější cíl.
  2. otevřeme nad cenou včerejšího close – v takovém případě potvrdíme snahy o býčí pohyby. Trh se dostane nad důležitou resistenci 12710. Z této resistence by se následně mohla stát support zóna pro další kupce směrem k 12760.
  3. otevřeme pod cenou včerejšího close – tato situace nám může říci, že obchodníci si nejsou jisti cenami nad 12710 a chtějí se vrátit k cenám předchozího dne. Velmi pravděpodobný by pak mohl být test ceny 12690, u které by se mohl Dax zastavit.

Upozorňujeme, že analýza je jako vždy pouze náš osobní názor. Dle způsobu otevření seance budeme upravovat obchodní scénáře pro tento den.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.