Dax 29. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Na to, jak to vypadalo, že bude seance pomalejší a nezajímavá, nabídl včerejší Dax docela dost obchodních příležitostí. A to konkrétně pro kupce i pro prodejce. Neprve jsme otevřeli klesajícím gapem a vydali se ihned směrem dolů. Prodejcům se podařilo dostat až pod 12090, kdy low bylo vytvořeno na 12060. Odtud vstoupili do trhu kupci a ti byli natolik silní, že se jim podařilo dokonce uzavřít ranní gap. Ten měl z historie statistiku 80 % uzavření, k čemuž skutečně došlo. Gap byl téměř na bod uzavřen a způsobil zpětný odraz na nižší ceny. Seance byla nakonec uzavřena na své férové ceně 12125.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena opět klesajícím gapem o nezvyklé velikosti. 80 bodový gap se vytvořil dle naší Statistické aplikace v historii pouze ve 4 případech a z toho důvodu nemůžeme statistiku brát za signifikantní. Z logiky věci můžeme usoudit, že pokud trh otevřel tak daleko od včerejší ceny, bude pro něj velmi náročné se na cenu včerejšího close dostat, takže z tohoto pohledu by mohla být pravděpodobnost uzavření gapu nižší. Na druhou stranu cena close sedí přesně na férové ceně VPOC včerejšího dne, což by zase mohl být dobrý argument pro reakční aktivitu a nakupující obchodníky. Jestliže se budeme vracet zpět do rozpětí včerejšího dne, první zónou, kterou bychom mohli označit za cíl, by mohla být HVN 12090. Další resistencí nad aktuální cenou považujeme včerejší close 12125. V případě, že dnes budou aktivnější prodejci, očekáváme pokles k 12015, což je low z 21. 8. 2017.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.