Dax 29. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla odstartována na hlavní rovnovážné ceně 13050. To, že jsme se nacházeli přímo uprostřed rovnováhy bylo jasně vidět na dopoledním tempu obchodování. Žádné velké pohyby a pohyb spíše do strany. Odpoledne se podařilo prodejcům vymanit se z rovnováhy a klesnout s cenou Daxu až na low 12960. Seance byla nakonec uzavřena na ceně 12983. Za povšimnutí stojí určitě prázdný objemový profil na cenách 13010 – 13030. Na těchto cenách nebyly žádné objednávky, které by podrželi Dax a prodeje zde byly velmi jednoduché.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seanci jsme začali bez překvapení na cenách včerejšího close. Makroekonomický kalendář pro nás také nic zajímavého nepřipravil, takže je dost možné, že se dočkáme klidné poslední seance tohoto roku. Pokud bychom chtěli v tomto roce naposledy využít Statistickou aplikaci, nejzajímavější bude statistika proražení předchozího low. Ta nám říká pravděpodobnost 76 %. Jestliže se prodejcům bude skutečně dařit, za cílovou zónu jsme si označili HVN a předchozí netestovaný VPOC 12925. Pokud dnes budou aktivnější kupci, myslíme si, že jejich cíl je poměrně jasný. Dostat se zpět do rovnováhy 13050.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.