DAX 28. 7. 2015

Včerejší obchodní seance byla opět ve znamení silných prodejců. V první části seance jsme začali tvořit hodnotu v okolí zmiňované ceny NakedVPOC 11226. Tato cena nezapůsobila na bod přesně jako support, ale zvýšený objem obchodů potvrdil, že tato hladina byla pro obchodníky zajímavá.

V dnešní analýze se zaměříme na denní graf Daxu. Tento graf nám poskytuje zajímavé informace o prodejcích. Pokud se podíváme na indikátor Volume (objem zobchodovaných kontraktů), je možné si všimnout, že rostoucí pohyb od 8. 7. do 20. 7. byl doprovázen stále nižším objemem. Dalo se tak uvažovat o vyčerpání přesvědčení kupců o dalším růstu cen. Tento předpoklad je potvrzen naopak rostoucím objemem objednávek při klesajícím trhu od 21. 7. Poslední tři seance jsme vždy vytvořili vyšší než průměrné denní rozpětí a uzavřeli vždy na low, což svědčí o síle prodejců.

Pro dnešní den je možné očekávat další prodeje. Cena, která by mohla dělat pro prodejce problém je 10974, HVN mikro kompozitního profilu. Nezapomeňme však, že prodejní aktivita nemůže trvat věčně. Čím vice cena klesá, tím vice láká kupce k obchodní aktivitě. Jakmile kupci uznají ceny za dostatečně levné, může přijít korekční pohyb na vyšší ceny.

28dax

DAX 28. 7. 2015 Daily graf s indikátorem Volume

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.