Dax 28. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Začátek včerejší seance byl poměrně nečekaně rychlý. Vypadalo to, že kupci ovládnou seanci a vydají se směrem k vyšším cenám, ale nakonec se jim to nepodařilo. Celý den jsme strávili na rovnovážných hodnotách, které již dlouho obchodníci Daxu považují za platné. Rovnováhu potvrzuje i objemový profil, který opět potvrdil důležitost cen okolo 13050.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes otevíráme přímo na 13050 a zóny okolo nás jsou poměrně jasné. Nad námi leží již zmiňovaná 13140, která byla včera téměř otestována. Pod námi je netestovaný VPOC neboli netestovaná férová cena. Je to cenová hladina, na které se v určitý den zobchodovalo největší množství kontraktů, avšak dosud jsme tuto cenu neotestovali. Tyto zóny často následně působí jako s/r úrovně, proto ji máme zaznamenanou. Pokud ani jednu ze zmiňovaných cen neprorazíme, očekáváme pomalý pohyb do strany.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.