DAX 27. 8. 2015

Zóna 10150 opět včera dělala kupcům problém. Pokusili se ji otestovat ve 14:30, neměli však sílu na proražení. Po mírné korekci zpět k včerejšímu open kupci nezaháleli a nakonec svými objednávkami cenu 10150 zdolali a to na samotném close seance. Toto uzavření značí sílu kupců a nedokončenou aukci.

Dnešní seanci jsme otevřeli mírně nad včerejším close, kupci tak potvrdili rozšíření rozpětí na vyšší ceny. Pro dnešní seanci se nabízí hned několik scénářů.

Dle teorie aukce se jako pravděpodobný scénář nabízí reakční prodejní aktivita směrem do rovnovážné oblasti předchozího dne. Rovnovážná oblast s férovou cenou 9990 by mohla být odrazovým můstkem pro další kupce.

Kupci však mají nabito na okamžitý start. Včerejší seance opravdu značí jejich sílu a proto je vhodné také očekávat další variantu a to bezprostřední nákupy hned na začátku obchodní seance. Zóny na vyšších cenách jsou 10300 (HVN 21. 8. 2015) a 10385 jako objemový bod kontroly 21. 8. 2015. K těmto zónám mají kupci otevřený prostor. Pokud budeme v trhu hledat prodejce, právě tyto zóny jsou pro ně ideální pro otevření krátkých pozic.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

27dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.