DAX 27. 7. 2015

Páteční obchodní seance byla ve znamení zvýšené obchodní aktivity a převahy prodejců. Denní rozpětí 268 bodů bylo 1,4x vyšší než 187 bodů, což je průměrné denní rozpětí za posledních 20 dní. Předtím, než prodejci ovládli trh, vyplnili jsme hlavní předpoklad naší páteční analýzy, a to reakční nákupní aktivitu směrem k rovnovážné oblasti. Mohli jsme si všimnout ukázkového zpomalení trhu na cenách HVN předchozího dne 11510 a 11536. Ikdyž jsme na konci seance uzavřeli na nižších cenách, 11536 byla opět uznána jako VPOC.

Vzhledem k tomu, že dnešní seanci otevíráme mimo rovnovážnou oblast, nabízí se reakční nákupní aktivita zpět na vyšší ceny. Včerejší den můžeme považovat za tzv. Trendový den, z toho důvodu nemůžeme rovnovážnou oblast považovat za úplně platnou, a tak reakční pohyb nemusí dosáhnout až na ceny v okolí včerejší VPOC.

Pokud opravdu dostaneme reakční nákupní aktivitu, lze očekávat pohyby k ceně LVN mikro kompozitního profilu 11415. Tato cena je spodní hranice mikro kompozitní distribuce, kterou jsme v pátek opustili.

Jestliže kupci neprojeví zájem o vyšší ceny, zajímavé ceny na nižších hladinách jsou 11280 a 11226 (mikro kompozitní hvn). 11226 je tzv. Naked VPOC neboli netestovaná předchozí férová cena. Trh má tendenci tyto ceny testovat nebo na nich vytvořit další férovou cenu.

27dax-day

DAX 27. 7. 2015 – 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.