Dax 27. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Po vánočních svátcích se opět vracíme k obchodování Daxu. Čekají nás poslední 3 seance tohoto roku, tak se pojďme podívat, co by se na trhu mohlo stát. Pátek před vánoci 22. 12. byla seance velmi klidná, mohli jsme poznat, že většina obchodníků již svoji pozornost směruje jinam než k trhům. Vytvořili jsme vyvážený objemový profil s férovou cenou 13070 uprostřed dlouhodobé rovnováhy.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Seanci 27. 12. jsme otevřeli klesajícím gapem, kdy prodejci otestovali ceny pod předchozí seancí. To však byla prozatím veškerá jejich aktivita. Na nižších cenách se objevili kupci, kteří odstartovali rostoucí pohyb. Ten je zatím poměrně agresivní, podařilo se nám prorazit i high předchozí seance. Jako resistenci před námi nyní máme cenu 13140, což je high seance 21. 12. a LVN oblast seance 20. 12. Jestliže chtějí kupci do konce roku zvednou ceny Daxu, určitě se musí přes tuto méně důležitou hranici dostat. Naopak prodejci by se měli pokusit o setrvání v aktuálních cenách. Fakt, že jsme v období mezi Vánoci a koncem roku, by mohl způsobit nižší aktivitu na trzích, což by prodejcům teď určitě pomohlo.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.