Dax 27. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance začala menší prodejní korekcí, avšak 12950 totálně změnila náladu na trhu. Kupci vstoupili do trhu, podařilo se jim dostat opět nad 13000. Odpoledne došlo k býčímu tlaku, kdy se Dax utrhl rychlým tempem k vyšším cenám. Udělali jsme nové alltime high na ceně 13160. Ceny na high byly podpořeny objemem, takže můžeme říci, že rostoucí pohyb byl kvalitní. Seance byla na samotném high uzavřena, což je další dobrá zpráva pro kupce.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli na samotném včerejším high. Kupci se vydali na vyšší ceny typem otevření “open drive”. Včerejší nákupy byly kvalitní, takže bychom i dnes mohli pokračovat v rostoucích pohybech. Bohužel však, z toho důvodu že jsme na alltime high, nemáme příliš informací, od kterých bychom se mohli odpíchnout. Pro kupce nyní nemáme žádnou zónu, na které bychom očekávali resistenci. Pokud budeme uvažovat o prodejích pro dnešní den, očekáváme uzavření ranního gapu nebo dosažení ceny 13100. To je LVN oblast, kde jasně vidíme změnu v objemu objednávek. LVN zóny často fungují jako s/r úrovně, protože vyjadřují určité odmítnutí cen.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.